Randevu
0216 449 09 41 

Prof.Dr. Cengiz Bahadır

Fizik Tedavi Rehabilitasyon & Klinik Nörofizyoloji Uzmanı

Yararlı Bilgiler

Makalelerim

Doç.Dr. Cengiz Bahadır 1969 Samsun doğumludur. İstanbul Universitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olup aynı yıl Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamıştır. Uzmanlık eğitimi sonrası 1997-2000 yılları arasında Marmara Universitesi Nörolojik Bilimler Enstitüsün’de elektrodiagnostik nöroloji (EMG) yükses lisans programını tamamlamıştır.

 

 

Radikulopatiler (bel ve boyun fıtıklarına bağlı ağrılar), bel ve boyun fıtıklarının cerrahisiz tedavisi, EMG (kas ve sinir hastalıklarının tanısına yönelik elektrofizyolojik inceleme), kas-iskelet sistemi ultrasonografisi, artritler (romatoid artrit,ankilozan spondilit,kireçlenmeler) ve kas ağrıları, eklem-yumuşak doku enjeksiyonları özel ilgi alanları olup akademik çalışmaları bu konularda yoğunlaşmıştır.

 

Uluslararası ve ulusal dergilerde basılmış 40 dan fazla makalesi ve kitap bölümleri mevcut olup uluslararası kongreler dahil çok sayıda sunum yapmıştır. EMG (klinik nörofizyoloji), romatoloji ve kas iskelet sistemi ultrasonografisi konusunda çok sayıda kursa katılmış olup EMG konusunda ulusal ve uluslararası kurslar da eğitmen olarak da görev yapmıştır.

 

Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Kadıköy temsilciliği görevini de yürüten Dr Cengiz Bahadır

akademik ve klinik çalışmalarına MEDİPOİNT Tıp Merkezinde devam etmektedir.

Site İçeriğinde Bulunan Bilgiler Destek Sağlamak İçindir. Hekimin Hastasını Tıbbı Amaçla Muayene, Tanı Ve Teşhis Koyması Yerine Geçmez

www.cengizbahadir.com